• عنوان مقاله : Laravel چیست؟
  • نویسنده :بخش برنامه نویسی
  • ارسال شده در : 1399/05/01
  • بازدید : 279

Laravel چیست؟

لاراول چیست؟

Laravel یکی از محبوب ترین چارچوب PHP است که در سراسر جهان برای ساختن برنامه های وب از پروژه های کوچک تا بزرگ استفاده می شود. Laravel به دلیل عملکرد ، ویژگی ها و مقیاس پذیری آن ، انتخاب توسعه دهندگان حرفه ای است.

Laravel ساختار MVC (Model View Controller) را دنبال می کند که یادگیری و نمونه سازی سریع برنامه های وب را آسان می کند. Laravel با ارائه ویژگی های داخلی مانند تأیید هویت ، نامه الکترونیکی ، مسیریابی ، جلسات ، سختی برنامه نویسی را از توسعه برنامه وب خارج می کند.

Laravel به راحتی قابل تنظیم است که می توانید ساختار پروژه خود را ایجاد کنید که پاسخگوی تقاضای برنامه وب شما باشد. با نحوی  ، می توانید کدی را بنویسید که کاملاً واضح وگویا باشد.

لاراول در سال 2011 توسط تیلور اوتول ایجاد شد ، از آن زمان وی این چارچوب را بسیار توسعه داده و آنرا با جدیدترین فن آوری های وب سازگار ساخته است.

 

ویژگی های اصلی چارچوب Laravel

چارچوب Laravel دارای یک اکوسیستم بزرگ است که شامل ویژگی هایی مانند استقرار فوری ، مسیریابی ، ORM ، پرس و جو DB ، مسیریابی ، Templating و لیست می شود.

در اینجا برخی از ویژگی های چارچوب Laravel که چارچوب Laravel را از سایر چهارچوب ها جدا می کند آورده شده است.

1. مدیریت وابستگی

مدیریت وابستگی یکی از بهترین ویژگیهای Laravel است ، درک عملکرد ظرف سرویس (IoC) بخش اصلی یادگیری برنامه های وب مدرن است. در Laravel ، IoC (وارونه کنترل) یا Service Container قدرتمندترین ابزار برای مدیریت وابستگی های طبقاتی است.

Dependency Injection روشی برای از بین بردن کلاسهای سخت و تزریق آنها با استفاده از ابزاری مانند Composer است.

2. مدولار بودن

مدولار بودن درجه ای است که می توان اجزای یک برنامه وب را از هم جدا و نوترکیب کرد. شما می توانید یک پروژه  را به ماژول های مختلفی تقسیم کنید که همه با هم کار می کنند تا یک برنامه وب کاربردی عملی شود. کارولار برای ایجاد یک برنامه ماژولار طراحی شده است ، حتی خود Laravel نیز مجموعه ای از اجزای سازنده است. با استفاده از ساختار مدولار می توانید با سهولت یک برنامه سازمانی در مقیاس بزرگ طراحی و توسعه دهید. Laravel دستورالعمل های بسیار ساده ای را برای ایجاد ماژول ها یا بسته ها در Laravel ارائه می دهد.

3. احراز هویت

تأیید اعتبار بخشی جدایی ناپذیر از هر برنامه وب مدرن است. نوشتن احراز هویت در چهارچوبهای دیگر مانند Codeigniter می تواند زمان زیادی را برای توسعه شما ببرد. Laravel احراز هویت را از سیستم خود فراهم می کند ، با اجرای یک دستور ساده می توانید یک سیستم احراز هویت کاملاً کاربردی ایجاد کنید.

Laravel همچنین مستندات مفیدی را برای اجرای احراز هویت شخصی شما ارائه می دهد.

پرسش و پاسخ : 0 نفر

دیدگاه یا پیام خود را بنویسید

آکادمی پی اچ پی فعالیت خود را در سال 1382 با برنامه نویسی تحت ویندوز و برنامه نویسی تحت وب آغاز کرد و در همان سال آموزشهای مجازی خود را شروع کرد.و سپس با راه اندازی سایت رسمی آکادمی پی اچ پی فعالیت گسترده خود را با داشتن تیم حرفه ای برنامه نویسی گسترش داده و موفق به جذب دانشجوهای بسیار شد. و تا به امروز یکی از سایتهای معتبر و شناخته شده در بین کاربران اینترنتی می باشد

  • مشاوره : 09173177802
  • مشاوره : 09303688932
  • ایمیل : info@academyphp.com

کلیه حقوق این وب سایت برای آکادمی پی اچ پی محفوظ می باشد. و هرگونه کپی برداری از نمونه سایتها و طرح ها پیگرد قانونی در بر خواهد داشت

گروه برنامه نویسی آکادمی پی اچ پی